KWP - "Policyjni KREWniacy" 20 listopada oddadzą krew. Zapraszamy do akcji

Data publikacji: 08.11.2017

Już 20 listopada kolejna zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Tym razem policjanci i pracownicy Policji będą mogli oddać krew na ul. Taborowej 22 w Poznaniu, na terenie Oddziału Prewencji Policji. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych akcją.

Honorowy Klub Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu powstał rok temu. W tym czasie zorganizowanych zostało już kilka zbiórek najcenniejszego daru życia jakim możemy się podzielić. W ramach tych akcji uzbierano już prawie 20 litrów krwi, który z pewnością uratowały niejedno życie.

Równie dynamicznie rośnie liczba członków klubu. Jest ich już ponad 200, a ich liczba cały czas rośnie. Do akcji włączają się policjanci z całego garnizonu wielkopolskiego oraz pracownicy Policji. Stale rosnące liczby oddanej krwi i liczba członków pozytywnie zaskakuje założycieli klubu.

W ramach działalności „Policyjnych KREWniaków” 20 listopada br. zostanie zorganizowana kolejna zbiórka krwi. Od godziny 8.00 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu na ul. Taborowej 22 każdy chętny może ja oddać. Na miejscu będzie specjalny ambulans, gdzie mogą się zgłaszać wszyscy chętni. Okazją do kolejnej zbiórki krwi jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który w tym roku przypada 19 listopada. 

Pamiętajmy, że na terenie województwa wielkopolskiego w zależności od miejsca gdzie oddajemy krew, może być ona zapisywana pod nr 673 – dla Poznania, lub 262 – dla Kalisza. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych akcją.

 

 

Piotr Garstka