Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Data publikacji: 20.11.2017

Podlascy policjanci wykorzystują każdą okazję do tego, by edukować mieszkańców regionu na temat bezpiecznych zachowań w przestrzeni ruchu drogowego. Wczoraj, korzystając z okazji obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych funkcjonariusze w jednej z białostockich galerii handlowych zorganizowali profilaktyczne spotkanie z mieszkańcami - poświęcone tej tematyce. Wszystko po to, aby uświadamiać uczestników ruchu drogowego o konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich.

Wczoraj, w jednej z miejskich galerii handlowych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przy współpracy z przedstawicielami białostockiej grupy ratowniczej „Nadzieja” zorganizowali spotkanie promujące bezpieczne zachowania na drodze. Na specjalnym stoisku poświęconym bezpieczeństwu w ruchu drogowym dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się symulator zderzeń. Każdy z  zainteresowanych mógł zasiąść w fotelu symulatora i „na własnej skórze” odczuć, jak działają prawa fizyki w zdarzeniu drogowym, nawet przy tak niewielkiej prędkości. Z kolei przedstawiciele grupy ratowniczej „Nadzieja” prowadzili instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który również cieszył się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców inicjatywy. Każdy z odwiedzających stoisko profilaktyczne oczywiście otrzymał elementy odblaskowe, które obligatoryjnie należy nosić poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

Wczorajsza inicjatywa związana była z tegorocznymi obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który zapoczątkowany został w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Natomiast w 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada - jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

KMP w Suwałkach

KMP w Łomży

KPP w Sejnach

KPP w Augustowie

KPP w Hajnówce

KPP w Bielsku Podlaskim

KPP w Kolnie

KPP w Zambrowie

KPP w Grajewie

KPP w Sokółce