Nasza Krew – Nasza Ojczyzna ogólnopolska zbiórka krwi

Data publikacji: 26.11.2017

Prawie trzydzieści osób zgłosiło się do krwiobusa, który zaparkował na ternie Komendy Głównej Policji. Z policyjnych ramion spłynęło blisko 12 litrów krwi. To bezcenny lek, którego nie da się niczym zastąpić. Patronat nad Ogólnopolską Akcją Honorowego Oddawania Krwi dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości - NASZA KREW NASZA OJCZYZNA objął m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Policjanci i pracownicy cywilni komendy zgłaszali się już od rana. W sumie krew oddało 26 osób, co daje blisko 12 litrów tego bezcennego leku. Mimo ogromnego postępu w medycynie do dziś nie da się krwi syntetyzować. Każdy darowany litr jest zatem na wagę złota.

Krew można było oddawać od samego rana. Zespół Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dysponuje kilkoma taki autobusami. Na ich pokładzie znajduje się specjalistyczny sprzęt, który pozwala na bezpieczne oddawanie krwi. Każda osoba przed pobraniem poddawana jest badaniu lekarskiemu. Zabieg jest niemal bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Dawcą może zostać każda dorosła, zdrowa osoba.

Wszystkim, którzy podarowali kwałek siebie, dziękujemy.

(KGP /dm)