Informacyjny Serwis Policyjny

KWP - Podsumowanie szkolenia "Bezpieczna Służba"

Zamieszczony Data publikacji 28.11.2017
28 listopada br. nastąpiło podsumowanie szkoleń dla policjantów ruchu drogowego województwa Wielkopolskiego, które odbyło się w podpoznańskich Bednarach na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka przekazał podziękowania Panu Markowi Bronickiemu Przewodniczącemu IPA Region Poznań-E, a także Panu Tomaszowi Borysławskiemu Prezesowi Zarządu, bez których zaangażowania te szkolenia nie mogłyby się odbyć.

21 policjantów z całej Wielkopolski brało udział w szkoleniu doskonalącym technikę jazdy, które odbyło się w dniach 6 i 16 listopada br. na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach pod Poznaniem. Funkcjonariusze ruchu drogowego na profesjonalnym torze treningowym, symulującym różne warunki drogowe i atmosferyczne, uczyli się prawidłowych i bezpiecznych reakcji. Tego typu zajęcia i nabyte umiejętności mają bezpośrednie przełożenie na efektywność codziennej służby. Policjanci, którzy korzystają z nieoznakowanych radiowozów, wyposażonych w video rejestratory, często muszą reagować na piratów drogowych, którzy jawnie lekceważą przepisy. Ich bezpieczne zatrzymanie wymaga od policjantów najwyższych umiejętności w prowadzeniu pojazdów.

Szkolenie odbyło się dzięki zaangażowaniu Pana Marka Bronickiego Przewodniczącego IPA Region Poznań-E, w ramach podpisanego z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu porozumienia o współpracy. Szczególne podziękowania zostały przekazane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąkę na ręce Prezesa Zarządu Sobiesław Zasada Centrum Pana Tomasza Borysławskiego i całej kadry instruktorskiej, jak również Pana Marka Bronickiego.

Policjanci mieli również okazję zapoznać się z samochodami marki BMW i ich systemami, które wkrótce trafią na wielkopolskie drogi.

Maciej Święcichowski

 
powrót
drukuj