Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Z sercem do potrzebujących. Policjanci zorganizowali zbiórkę odzieży

Zamieszczony Data publikacji 01.12.2017
Pora zimowa oraz związane z nią okresy chłodu przypominają nam o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na drugiego człowieka, zwłaszcza osoby samotne, bezdomne i potrzebujące wsparcia. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., pamiętając właśnie o tych osobach, zorganizowali akcję „Przyjazna Zima” polegającą na zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy, w tym środków higieny osobistej, kosmetyków, koców, ręczników, ciepłej odzieży.

Gorzowscy policjanci od początku listopada zbierali najpotrzebniejsze rzeczy w swoim środowisku. Do akcji zaprosili również dzieci i młodzież z  kilu gorzowskich szkół, które bardzo aktywnie włączyły się w tę inicjatywę. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, co świadczy, że nasze lokalne gorzowskie środowisko jest otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi oraz wrażliwe na ludzką krzywdę. Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane dla oddziału Caritas w Gorzowie Wlkp., który rozdysponuje podarowane rzeczy osobom bezdomnym i najbardziej potrzebującym.

Policjanci od początku sezonu jesienno-zimowego przypominają o osobach, dla których ten czas jest szczególnie trudny. Apelują o zwracanie uwagi na bezdomnych, samotnych, którzy bez naszej pomocy mogą nie przetrwać tej zimy. W tym zakresie podkreślają, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, których warunki bytowe mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu. W każdej sytuacji należy się zainteresować losem takiej osoby, wykonać telefon do instytucji, które udzielają pomocy i wsparcia potrzebującym lub powiadomić odpowiednie służby. Pamiętajmy o numerze 997 lub 112, gdzie zgłosić można każdą sytuację, w której zagrożone jest życie i zdrowie człowieka.

 

Źródło: mł. asp. Agata Kądziołka-Świderska

Wydział Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp.

Foto/video: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.11 MB)

 
powrót
drukuj