Informacyjny Serwis Policyjny

Srebro Mistrzostw Świata w Ju-Jutsu dla policjanta

Zamieszczony Data publikacji 04.12.2017

Policjant z katowickiego oddziału prewencji stanął na drugim stopniu podium w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu w Bogocie. Starszy sierżant Rafał Riss startował w formule „Fighting” w kategorii +94 kg. W walce finałowej zmierzył się z reprezentantem Czarnogóry. To kolejny medal przywieziony przez policjanta z międzynarodowych zawodów. W lipcu 2017 zdobył srebro Światowych Igrzysk Sportowych we Wrocławiu.

Sukcesem dla starszego sierżanta Rafała Rissa zakończyły się rozgrywane w dniach 24-26 listopada Mistrzostwa Świata w Ju-Jitsu zorganizowane w Bogocie. Uczestniczyło w nich ponad 1000 sportowców z 80 różnych krajów, którzy rywalizowali ze sobą w trzech systemach walki: Ne Waza, Duo System oraz Fighting. A to wszystko 2640 metrów nad poziomem morza. Policjant w walce finałowej w formule „Fighting” w kategorii +94 kg musiał uznać wyższość rywala z Czarnogóry.

Polacy zdobyli w Bogocie 22 medale – 8 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych. Tym samym biało-czerwoni po raz trzeci z rzędu zostali najlepszą drużyną globu.

Srebrny medal nie jest jedynym, jaki w ostatnim czasie zdobył sierżant Rafał Riss. W lipcu 2017 roku zdobył srebro Word Games we Wrocławiu, w czerwcu 2017 roku zdobył złoto w Mistrzostwach Europy w Ju-Jitsu zorganizowanych w miejscowości Banja Luka w Serbii a w listopadzie 2016 roku wygrał Mistrzostwa Świata we Wrocławiu.

Rafałowi i jego koleżankom oraz kolegom z reprezentacji serdecznie gratulujemy!

Źródło: KWP Katowice

  • zawodnicy podczas mistrzostw
  • zawodnicy podczas mistrzostw
  • zawodnicy podczas mistrzostw
 
powrót
drukuj