Przed nowosolską komendą polała się krew - w szczytnym celu

Data publikacji: 05.01.2018

Nowosolscy policjanci podzielili się najcenniejszym darem życia – własną krwią. W zorganizowaną zbiórkę włączyli się mieszkańcy. Wśród funkcjonariuszy wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym.

W czwartek (4 stycznia) przed nowosolską jednostką Policji stanął mobilny punkt poboru krwi. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz. Niezbędne było także badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących - własną krew. W akcję honorowego oddawania krwi włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli oraz mieszkańcy całego powiatu nowosolskiego. W trakcie akcji zgłosiło się 23 ochotników. Łącznie udało się zebrać ponad 10 litrów krwi.

 

Warto dodać, że 2,5 roku temu, kiedy po raz pierwszy przed Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli stanął autobus przeznaczony do poboru krwi, pojawił się pomysł, aby utworzyć Honorowy Klub Dawców Krwi, zrzeszający policjantów i innych mundurowych. Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi obecnie liczy już kilkudziesięciu członków. Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew do ratowania ludzkiego życia.

 

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli