33 osoby oddały krew, której potrzebuje chorująca na białaczkę limfoblastyczną ostrołęcka policjantka

Data publikacji: 09.01.2018

Policjanci, strażacy oraz cywile oddali wczoraj prawie 15 litrów krwi, która trafi do policjantki z Ostrołęki przebywającej obecnie na oddziale chorób układu krwiotwórczego Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

Na parkingu Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim zaparkował wczoraj ambulans do poboru krwi. Krew zbierana była dla Emilii Tomaczk – kochającej żony, matki trójki dzieci i... policjantki. Emila służbę pełni w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Do tej pory to ona pomagała innym, dziś sama potrzebuje pomocy. Musi mierzyć się z ciężką chorobą - ostrą białaczką limfoblastyczną. Obecnie przebywa na oddziale chorób układu krwiotwórczego Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

W ambulansie spotkali się policjanci, strażacy, cywile, zarówno starsi i młodsi, pracujący, jak i uczniowie. Mimo mrozu przed ambulansem ciągle była kolejka. Z 42 zarejestrowanych osób, krew oddały 33 osoby. Do akcji dołączyli również strażacy z HDK przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Również oni dołożyli cegiełkę w postaci prawie dwóch litrów krwi z przeznaczeniem dla Emilii.

Kolejna zbiórka krwi z przeznaczeniem dla Emilii Tomczyk odbędzie się w Radomiu, 15 lutego i będzie zorganizowana przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu.

Autor: mł. asp. Anna Waśniewska