W uznaniu za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie

Data publikacji: 21.02.2018

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. docenił i wyróżnił nagrodami policjantów, którzy w ostatnim czasie wykazali się zaangażowaniem w służbie. Wykonywane przez nich zadania skutkowały ratowaniem ludzkiego życia oraz zatrzymaniem sprawców przestępstw w czasie wolnym od służby. Ich dokonania potwierdzają skuteczność i profesjonalizm lubuskich policjantów w zapewnianiu bezpieczeństwa.

Wkład włożony w codzienną służbę oceniany jest przede wszystkim przez społeczeństwo. To właśnie dla niego policjanci wykonują swe zadania starając się wywiązywać się z nich sumiennie, profesjonalnie i skutecznie. Ważne jednak, aby także wewnątrz policyjnych struktur służba mundurowych była doceniana. W środę (21 lutego) w siedzibie Lubuskiej Policji miała miejsce miła uroczystość. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Janiaka, I Zastępca - insp. Krzysztof Sidorowicz wręczył listy gratulacyjne i nagrody pięciu policjantom, dziękując za ich postawę, przejawiającą się profesjonalnym wykonywaniem zadań i zaangażowaniem w służbie, ale również w czasie wolnym od służby:

- mł. insp. Sławomir Łukaszewicz (Samodzielny Pododział Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp.) w nocy z okna swojego mieszkania zauważył dwóch młodych mężczyzn włamujących się do samochodu na jednej z ulic w Zielonej Górze. Od razu powiadomił dyżurnego Policji i nie czekając na przyjazd patrolu, sam pobiegł za sprawcami. Dzięki jego czujności i aktywności mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

- mł. asp. Paweł Pępkowski (Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze) jako dyżurny wykazał się znakomitym współdziałaniem z policjantami, podczas działań związanych z ratowaniem mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki profesjonalnym działaniom udało się ustalić jego miejsce pobytu i nie dopuścić do tragedii. Tego samego, będąc już po służbie, dzięki czujności i zaangażowaniu doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

- sierż. szt. Jakub Stepień i sierż. szt. Bartosz Kopij (Komenda Powiatowa Policji w Mięrzyrzeczu) wykazali się szybką i profesjonalną reakcją podczas ratowania życia i zdrowia chorego na astmę mężczyzny, który zasłabł w swoim domu.

- sierż. Bartłomiej Pokorski (Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze) podczas służby wykazał się zaangażowaniem oraz szybkością w podejmowaniu decyzji w czasie działań związanych z wykolejeniem i zatrzymaniem, jadącej bez żadnego nadzoru lokomotywy. W jego imieniu, nagrodę odebrał p.o. Zastępcy Komendnta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, kom. Krzysztof Gajda.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.