Wielkopolscy KREWniacy spokrewnieni służbą

Data publikacji: 23.02.2018

Kolejny raz w tym roku wielkopolscy KREWniacy zbierali krew. Tym razem zbiórka odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Przez cały dzień - policjanci i pracownicy cywilni Policji, mieli szanse podzielić się najcenniejszym darem życia – swoją krwią. Łącznie uzbierano 13,5 litra, a chętnych do oddania były 32 osoby. Kolejna zbiórka już niedługo w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Od wczesnych godzin porannych przy ul. Szylinga 2 w Poznaniu, swoje stanowiska rozkładali pracownicy ze stacji krwiodawstwa. Gdy wybiła godzina 8, pierwsi chętni zapisywali się do oddania krwi. I tak przez 5 godzin, cały czas w sali panował ruch i słychać było rozmowy. Chętnych do oddania krwi było więcej niż można było obsłużyć w czasie trwania akcji. Chęć udziału w akcji wyrazili funkcjonariusze z całej poznańskiej Komendy Miejskiej Policji – zarówno z miasta, jak i powiatu poznańskiego. Krew oddało także wielu pracowników cywilnych pracujących w poznańskiej policji.

Podczas zbiórki udało się zebrać 13,5 litrów krwi. Oddało ją 32 osoby, ale chętnych było znacznie więcej. To następna udana zbiórka. Kolejna już za parę dni w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przy ul. Kochanowskiego 2a. Zapraszamy 8 marca br. od godziny 8.00. Zbiórki są prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni Służbą”, a także w ramach obchodów 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości przez Polskę.

Źródło: KWP w Poznaniu