Informacyjny Serwis Policyjny

Lublin: Sierż. Mateusz Koczmara najlepszy w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin

Zamieszczony Data publikacji 05.03.2018
Sierż. Mateusz Koczmara na co dzień policjant Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wywalczył tytuł mistrza Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w kategorii kumite masters open full kontakt. Mistrzostwa odbyły się w Zamościu w minioną sobotę z udziałem 280 zawodników z 39 klubów.

Nasz lubelski policjant – posiadacz stopnia 2 DAN ćwiczy w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem shihan Jacka Czernieca. Przygodę z tym sportem rozpoczął w 1992 roku. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i  Mistrzostwach Europy.

W minioną sobotę w Hali Sportowej OSiR w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików. W turnieju wystartowało 280 zawodników z 39 klubów. Sierż. Mateusz Koczmara wywalczył tytuł mistrza w kategorii kumite masters open full kontakt.

Zawodnik posiada uprawnienia trenera drugiej klasy Karate Kyokushin. Jest to jego kolejny sukces w zawodach w Karate Kyokushin. Jak mówi nasz zawodnik - każdy start daje mu nowe doświadczenie, możliwość porównania swoich umiejętności oraz motywuje do podjęcia jeszcze cięższej pracy by stać się jeszcze lepszym.     

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy kolejnych osiągnięć na arenie sportowej!

K.K. 

 
powrót
drukuj