Szkolenie z taktyki i technik interwencji

Data publikacji: 21.03.2018

Podnoszenie sprawności fizycznej przez policjantów to jeden z ważniejszych elementów doskonalenia zawodowego. Dlatego wczoraj sierż. szt. Konrad Siciarz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Radomiu, przeprowadził zajęcia z zakresu taktyki i technik interwencji, podczas warsztatów zorganizowanych przez Zespół ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu.

W przedsięwzięciu brali udział policjanci z garnizonu mazowieckiego. Głównym celem warsztatów było doskonalenie umiejętności oraz uzupełnienie i utrwalenie dotychczas opanowanej wiedzy związanej z problematyką skutecznego i właściwego przeprowadzania interwencji policyjnych.

Policjanci z Zespołu ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu do współpracy w realizacji szkolenia zaprosili instruktora z SPPP w Radomiu. Bogata wiedza praktyczna oraz posiadane umiejętności policyjnego instruktora pozwoliły na wszechstronne omówienie problematyki i zagadnień związanych z aktualnymi potrzebami związanymi z pełnioną służbą. Zostały zaprezentowane i przećwiczone nowe rozwiązania i sposoby skutecznego obezwładniania i transportowania agresywnych osób.

Dodatkowo, przypominano tematykę z zakresu:

- transportowania osób z wykorzystaniem siły fizycznej

- obezwładniania napastników w trakcie napaści na funkcjonariusza

- stosowania kajdanek

- podnoszenia i transportowania osób z założonymi kajdankami

- sprawdzenia osoby pod kątem posiadania przez nią niebezpiecznych przedmiotów

- użycie i zastosowanie pałki służbowej

 

Wczorajsze szkolenie pdbyło się w dwóch turach. Kolejne są już zaplanowane i będą realizowane w najbliższym czasie, tak aby w warsztatach wzięło udział jak najwięcej funkcjonariuszy Policji.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu