Informacyjny Serwis Policyjny

Płońscy policjanci w spocie profilaktycznym u młodego twórcy

Zamieszczony Data publikacji 26.03.2018
Policjanci z Płońska włączyli się w realizację projektu profilaktycznego – nagrania spotu antynarkotykowego, którego pomysłodawcą jest 16-letni Antoni Bajer z Baboszewa. Funkcjonariusze służyli młodemu filmowcowi pomocą merytoryczną i zostali aktorami. Pierwszy klaps już zapadł…

Na początku roku do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, Starostwa Powiatowego i szpitala w Płońsku, zwrócił się 16-letni Antoni Bajer mieszkający w Baboszewie, o pomoc przy nakręceniu spotu profilaktycznego uświadamiającego o konsekwencjach zażywania narkotyków. Wszystkie te instytucje aktywnie włączyły się w pomoc przy realizacji projektu, wspierając młodego filmowca w ramach swoich kompetencji i możliwości.

Scenariusz, podzielony na kilka scen rozgrywających się w różnych miejscach, zakładał udział funkcjonariuszy miejscowej jednostki policji w nagraniu zatrzymania osób produkujących narkotyki. Aktorami zostali policjanci z KP w Raciążu i z wydziału kryminalnego płońskiej komendy oraz znajomi pomysłodawcy spotu. Mundurowi służyli również pomocą merytoryczna na planie zdjęciowym. Sceny z udziałem policjantów kręcone były w pomieszczeniach udostępnionych przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku – na dworcu PKP. MCK jako współproducent spotu zapewnił również oświetlenie i nagłośnienie oraz pomoc pracowników na planach zdjęciowych. Kolejne sceny kręcone były w pomieszczeniach udostępnionych przez płoński szpital. W niedługim czasie, po obróbce i montażu nagranie zostanie udostępnione publiczności.

Spot profilaktyczny nie jest jedynym dużym przedsięwzięciem, w które włączają się płońscy stróże prawa. Kolejnym projektem, w który w niedługim czasie zaangażują się funkcjonariusze KPP w Płońsku będzie nagranie teledysku „Niewinna marihuana?”. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia są uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. Tekst piosenki ułożył policjant Wydziału Kryminalnego KPP w Płońsku.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ładowanie odtwarzacza...
 
powrót
drukuj