"SpoKREWnieni służbą" na Podkarpaciu zebrali 62 litry krwi

Data publikacji: 07.04.2018

Przez cały marzec funkcjonariusze służb podległych MSWiA i pracownicy cywilni służb oraz żołnierze i pracownicy cywilni Wojska Polskiego oddawali krew w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”. Podkarpaccy policjanci aktywnie włączyli się w tę akcję oddając 62 litry krwi.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej celem była pomoc chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także szerzenie idei ratowania życia ludzkiego.

W ramach akcji podkarpaccy policjanci zorganizowali kilka zbiórek krwi. Odbyły się one w Rzeszowie, Jarosławiu, Przemyślu i Ropczycach. Łącznie, w akcji „SpoKREWnieni służbą” na Podkarpaciu wzięło udział 139 osób, które oddały 62 litry krwi.

W całej Polsce w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” krew oddało 3552 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji. Podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki krwi oraz więcej informacji na temat akcji „SpoKREWnieni służbą” znajdziesz na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.