X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

Data publikacji: 19.04.2018

W Szkole Policji w Pile w dniach 16–17 kwietnia br. odbywał się X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych. Zwyciężył Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Gromnika. Turniejowi towarzyszyły miasteczko policyjne oraz spektakl Amatorskiej Sceny Policyjnej „Na Posterunku”.

Pomysłodawcą i organizatorem Turnieju Klas Policyjnych jest Szkoła Policji w Pile. W tym roku o miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. W skład komitetu honorowego turnieju weszli Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Polska Witold Drzażdżyński i przewodniczący szkolnego zarządu NSZZP mł. asp. Przemysław Zublewicz. Tegoroczna edycja turnieju została też wpisana do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

W ramach jubileuszu turnieju i obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej, w Regionalnym Centrum Kultury w Pile pokazano spektakl „Służba” w wykonaniu aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej „Na Posterunku”, a krótki koncert zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

( tekst: AW / BKS KGP / zdj. Piotr Maciejczak „Policja 997” / mg / kp)

 

Film X Turniej Klas Policyjnych - Piła

Pobierz plik X Turniej Klas Policyjnych - Piła (format mp4 - rozmiar 25.73 MB)

Film X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych - Piła - cz. 2

Pobierz plik X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych - Piła - cz. 2 (format mp4 - rozmiar 16.19 MB)