Informacyjny Serwis Policyjny

Kolejne medale sosnowieckiej policjantki

Zamieszczony Data publikacji 19.04.2018
St. sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz na Mistrzostwach Polski w Jiu-Jitsu seniorów rozegranych 15 kwietnia w Sochaczewie, sięgnęła po złoto. To kolejny tytuł w sportowej karierze policjantki. W rywalizacji udział wzięli również jej podopieczni - mistrzyni na co dzień jest trenerem sportów walki.

St. sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz na swoim koncie ma już wiele sportowych sukcesów. Służbę w Policji pełni od sześciu lat. Jest sześciokrotną mistrzynią Polski w Judo i Jiu-Jitsu oraz trzykrotną mistrzynią Polski Policji w Judo.

Poza tym odnosi liczne sukcesy również za granicą. W 2013 roku na Mistrzostwach Świata w Jiu-Jitsu w Austrii zdobyła złoty medal. Rok później we Francji powtórzyła swój sukces i również sięgnęła po tytuł mistrzyni. Dwa lata temu zdobyła 1 miejsce na Mistrzostwach Europy w Jiu-Jitsu, organizowanych w Holandii oraz tytuł Mistrzyni Świata w Tajlandii.

Trzy lata temu podczas mistrzostw świata, które odbywały się w we Wrocławiu, podczas jednej z walk Agnieszka doznała bardzo poważnej kontuzji kostki. Mimo tego, nadal brała udział w mistrzostwach. Dzięki swej determinacji ostatecznie zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. Na mistrzostwach Europy, które odbyły się w Bośni i Hercegowinie dwa lata temu, niespełna pół roku po doznanej kontuzji, Agnieszka wróciła na matę i zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy.

W zeszłym roku na Mistrzostwach Świata w Abu Zabi zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej, tym samym zdobywając brązowy medal mistrzostw.

W tym roku na Mistrzostwach Polski w Jiu-Jitsu seniorów, które odbyły się 15 kwietnia 2018 r. w Sochaczewie zajęła I miejsce w Jiu-Jitsu sportowym i II miejsce w Jiu-Jitsu brazylijskim.

Agnieszka na co dzień jest również trenerem, a jej podopieczni również uczestniczący w zawodach w Sochaczewie także doskonale się zaprezentowali - 8 z nich zdobyło aż 14 medali.

Oprócz sukcesów sportowych, jak podkreślają przełożeni Agnieszki, odnosi ona również znaczące sukcesy w pracy zawodowej, pełniąc służbę w wydziale kryminalnym sosnowieckiej komendy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Katowicach/ab)

  • KWP w Katowicach
  • KWP w Katowicach
  • KWP w Katowicach
 
powrót
drukuj