Finał wojewódzki konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018”

Data publikacji: 10.05.2018

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IV edycji wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018 roku.” Eliminacje, które były sprawdzeniem wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych policjantów, odbyły się w kwietniu br., a finał ogólnopolski przeprowadzony zostanie w Szkole Policji w Pile w czerwcu br.

8 maja w auli komendy wojewódzkiej w Gdańsku Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski wręczył nagrody najlepszym funkcjonariuszom służby kryminalnej , którzy wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018 roku.”

Konkurs zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku i współorganizowany ze Szkołą Policji w Słupsku odbył się w kwietniu br. i przebiegał w następujących konkurencjach:

1) najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy garnizonu pomorskiego,
2) najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy garnizonu pomorskiego,
3) najlepszy technik kryminalistyczny garnizonu pomorskiego,
4) najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą garnizonu pomorskiego.

W trakcie eliminacji została wyłoniona również najlepsza drużyna służby kryminalnej garnizonu pomorskiego. W klasyfikacji drużynowej najwyżej ocenione zostały reprezentacje: Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach (I miejsce), Komendy Powiatowej Policji w Lęborku (II miejsce) oraz Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie (III miejsce).

W finale Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018 roku”, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w czerwcu br. Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku reprezentowała będzie drużyna z KPP w Kartuzach.

Źródło: KWP w Gadańsku