Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Mundur na rowerze – pomoc dla Arka i Marcina

Zamieszczony Data publikacji 23.05.2018

Jeszcze niedawno oni nieśli pomoc. Dziś sami jej potrzebują. Dlatego monieccy mundurowi przyłączyli się do II edycji wyjątkowej rowerowej sztafety charytatywnej, która ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trackie akcji. W tym roku mundurowi jadą dla Arka i Marcina z Łodzi.

Dzisiaj z Białegostoku ruszyła rowerowa sztafeta charytatywna dookoła Polski. Poza promowaniem aktywności fizycznej i dbania o zdrowie, akcja „Mundur na rowerze” ma na celu zbiórkę funduszy dla poszkodowanych w czasie służby funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej, którzy odnieśli poważne obrażenia podczas wybuchu, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach pod koniec 2017r.

W tym roku służby mundurowe, w tym monieccy policjanci jadą dla:

St. sierż. Marcina Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi. Doznał on obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą palców I, III i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i więzadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku z penetracją ciał obcych, znaczne uszkodzenie słuchu wymagające rekonstrukcji błony bębenkowej.

Asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi. Doznał on obrażeń ciała w postaci ran obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy tego czy Arek będzie w przyszłości widział.

Funkcjonariusze swoją sztafetę kończą w Łodzi.  Mają do przebycia 6100 km, w trasie przejeżdżają przez 133 miasta.

Źródło: KWP w BIałymstoku

 

  • uczestnicy sztafety
  • uczestnicy sztafety
  • uczestnicy sztafety
 
powrót
drukuj