Krew dla pieszych - ofiar wypadków drogowych

Data publikacji: 12.07.2018

Chęć pomocy drugiemu człowiekowi - to cel kolejnej już zbiórki krwi dla pieszych ofiar wypadków drogowych. W tym roku spotykamy się na Placu Dworca PKP, by zebrać jak najwięcej tego najcenniejszego daru. Będzie wiele atrakcji dla mieszkańców regionu. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy 12 lipca. Startujemy o godzinie 11:00.

Krew to jeden z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Opolscy policjanci po raz kolejny zapraszają na jej zbiórkę. Tym razem dla pieszych - ofiar wypadków drogowych. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Wydział Prezydialny i Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Akcja odbędzie się 12 lipca 2018 roku na placu przed dworcem PKP, w godzinach 11:00 – 17:00.

W pobliżu autokaru krwiodawstwa opolscy policjanci promować będą bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a przy użyciu fantoma uczyć będą mieszkańców Opola zasad udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Każdy będzie mógł odbić swoje linie papilarne, a pracownicy laboratorium określą ich cechy charakterystyczne.

Organizatorzy 14 edycji Master Trucka, która odbędzie się 20 – 22 lipca 2018 roku na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, przygotowali dla każdej osoby, która odda krew podwójne zaproszenie na tą imprezę.