Informacyjny Serwis Policyjny

Medale i awanse z okazji Święta Policji w katowickiej komendzie wojewódzkiej

Zamieszczony Data publikacji 26.07.2018
Dzisiaj odbyły się obchody Święta Policji w katowickiej komendzie wojewódzkiej. Podczas uroczystości policjanci i pracownicy komendy zostali odznaczeni i mianowani na wyższe stopnie służbowe. Medale "Za Długoletnią Służbę" wręczył wyróżnionym Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, a awanse na wyższe stopnie policyjne - Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Wydarzenie poprzedziło złożenie kwiatów i oddanie hołdu przed Grobem Policjanta Polskiego i przy tablicy upamiętniającej poległych w służbie policjantów ze Śląska.

Dzisiaj odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji, która była okazją do wyróżnienia policjantów i pracowników z katowickiej komendy wojewódzkiej medalami, a także awansowania ich na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość poprzedziło złożenie kwiatów i oddanie hołdu w miejscu pamięci narodowej przy Grobie Policjanta Polskiego przez kierownictwo katowickiej komendy wojewódzkiej na czele z komendantem nadinsp. Krzysztofem Justyńskim. Następnie Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wraz z generałem Krzysztofem Justyńskim złożyli wiązankę przy Tablicy Pamięci w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Główna część uroczystości odbyła się  w Auli im. Aspiranta Policji Województwa Śląskiego Jana Kali. Podczas ceremonii Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wręczył wyróżnionym policjantom medale Prezydenta RP "Za Długoletnią Służbę", a Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Medale otrzymało 5 policjantów i 9 pracowników cywilnych, a awanse na wyższe stopnie policyjne uzyskało 86 mundurowych. W sumie podczas tegorocznego Święta Policji wyższe stopnie służbowe uzyskało kilkuset policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wszystkim zgromadzonym policjantom i pracownikom cywilnym Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek złożył najlepsze życzenia i podkreślił, jak ważna jest policyjna służba w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. Szef śląskich policjantów nadinsp. Krzysztof Justyński odniósł się do obchodzonego w tym roku jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz do historii polskiej Policji. Podkreślił także zasługi śląskich policjantów w walce z przestępczością i podziękował stróżom prawa za zaangażowanie w służbie. Na zakończenie generał życzył zebranym oraz ich rodzinom szczęścia, pomyślności oraz wytrwałości w trudach codziennej służby. Uroczystość uświetniła policyjna orkiestra oraz poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

Ładowanie odtwarzacza...
 
powrót
drukuj