Policyjni piłkarze mistrzami IX Turnieju Piłki Ulicznej Pamięci Macieja Kozłowskiego

Data publikacji: 04.09.2018

1 września 2018 roku, w parku Agrykola, odbył się IX Turniej Piłki Ulicznej poświęcony pamięci aktora Macieja Kozłowskiego. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie-Klub Rodzin Abstynenckich „Serce” we współpracy z Dzielnicą Śródmieście, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego - Pana Adama Struzika. Maciej Kozłowski, aktor teatralny i filmowy, przez wiele lat związany był z ruchem abstynenckim. Poprzez pasję i zamiłowanie do piłki nożnej oraz aktywność społeczną jest uznawany także za współtwórcę Polskiej Reprezentacji Bezdomnych.

Tegoroczny Turniej zbiegł się ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, a w zmaganiach sportowych uczestniczyli: Reprezentacja Polski Bezdomnych, Noclegownia im. Brata Alberta Wrocław, Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” Warszawa, M.C.P.S, Komendy Głównej Policji, Artystów Polskich na czele z Rafałem Mroczkiem Przemysławem Cypryańskim, Piotrem Świerczewskim (byłym reprezentantem Polski), Wiesławem Tupaczewskim (Kabaret OTTO), wokaliści zespołu PECTUS, Samorządowcy Dzielnicy Śródmieście, SKRA „SERCE” oraz Caritas Warszawa.

Kolejne zwycięstwo drużyny  polskiej Policji w tym wydarzeniu sportowym świadczy o wszechstronności piłkarzy oraz zaangażowaniu selekcjonera Pana Andrzeja Kuczyńskiego w budowanie silnej i zgranej reprezentacji. Nasi piłkarze pokonali w półfinale jednego z faworytów drużynę wicemistrzów świata i mistrzów Polski- Reprezentację Polski Bezdomnych, która za kilka tygodni bierze udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ulicznej w Meksyku. W finale o tytuł mistrza tegorocznego Turnieju polscy policjanci zmierzyli się z reprezentacją Noclegowni im. Brata Alberta we Wrocławiu. Indywidualne wyróżnienie „Najlepszego Zawodnika” oraz „Najlepszego Strzelca” otrzymał także Krzysztof Weres z KWP Rzeszów- snajper Turnieju z wynikiem 22 strzelonych bramek.

Należy dodać, że reprezentacja polskiej Policji od wielu lat bierze udział w wielu przedsięwzięciach o charakterze sportowo-charytatywnym, pamiętając o  osobach zasłużonych dla życia sportowego i społecznego.

Dziękujemy bardzo organizatorom za umożliwienie udziału reprezentacji Policji w tym szczytnym celu.

Skład reprezentacji biorącej udział w zawodach:

 • selekcjoner  Andrzej Kuczyński- Gabinet Komendanta Głównego Policji;
 • asystent  st. sierż. Aleksander Pradun- Gabinet Komendanta Głównego Policji;
 • st. post. Radosław Kalisz – KWP Katowice;
 • st.  sierż. Michał Hawro - KWP Katowice;
 • sierż. Adrian Stachański - KWP Katowice;
 • st. post. Dawid Jaźwic - KWP Katowice;
 • st. sierż. Maciej Watkowski - KWP zs. w Radomiu;
 • st. sierż. Piotr Pukłacki - KWP Bydgoszcz;
 • st. sierż. Krzysztof Weres - KWP Rzeszów;
 • st. sierż. Marcin Kaźmierczak - KWP Łódź;
 • st. sierż. Łukasz Matyśkiewicz- KSP.

(Gabinet KGP/ foto: Paulina Szyndler / mw)