Szczecińscy policjanci zaangażowani w „Krwiobieg”

Data publikacji: 06.09.2018

W minioną niedzielę na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbył się bieg pn.: „Pierwszy Krwiobieg” promujący ideę honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia. Organizatorem inicjatywy było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, a w sportowej zabawie wzięło udział trzysta osób. W imprezie udział wzięli również szczecińscy policjanci.

Policjanci z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie reprezentowali naszą służbę w biegu na 10 km. Przy okazji imprezy wystawione zostało stoisko policyjne, na którym prezentowano cześć policyjnego wyposażenia.

Najmłodsi uczestnicy wspólnie z rodzicami chętnie uczyli się prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Każdy, kto zaangażował się w ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy otrzymał upominek oraz mini pakiet kampanii "Bezpiecznie nad Morzem" zawierający maseczkę do sztucznego oddychania, instrukcję i jednorazowe rękawiczki.

Funkcjonariusze z Klubu HDK PCK przy OPP w Szczecinie w ramach „Pierwszego Krwiobiegu” oddali krew na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

 

podinsp. Ryszard Kurzyński/MR