Informacyjny Serwis Policyjny

Para Prezydencka wręczyła stypendia dzieciom, których rodzice polegli lub zostali ranni podczas pełnienia służby

Zamieszczony Data publikacji 08.09.2018
W piątek w Belwederze dzieci funkcjonariuszy służb publicznych, którzy polegli lub zostali ranni w trakcie wykonywania obowiązków służbowych odebrały stypendia z rąk Pary Prezydenckiej.

- Dzisiejsza uroczystość to przykład solidarności: solidarności międzyludzkiej, także solidarności z państwem polskim - mówił w trakcie wydarzenia Prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że pozarządowa Fundacja „Dorastaj z Nami” - realizując program stypendialny - wykonuje „niezwykle ważną misję” na rzecz kraju. - Misję upamiętnienia i zadośćuczynienia ludziom, którzy są bohaterami Polski, którzy w służbie dla swoich bliźnich gotowi byli oddać życie - wyjaśnił. Prezydent RP zwrócił uwagę na niezwykłą rolę, jaką w codzienności „ludzi, którzy idą do służby wiążącej się z niebezpieczeństwem utraty życia” odgrywa świadomość, że nigdy „ich najbliżsi nie pozostaną sami”, a ich dzieci zostaną otoczone opieką i troską.

Prezydent Andrzej Duda podziękował Magdalenie Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji „Dorastaj z Nami”, jej pracownikom oraz sponsorom i darczyńcom prywatnym za „realizację wielkiego dzieła (…), jakim jest wspieranie tych rodzin, które oddały państwu polskiemu najwyższą daninę”.

Fundacja od ponad 7 lat niesie długofalową pomoc dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich którzy polegli, zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w misjach poza granicami państwa oraz wykonywania obowiązków służbowych w kraju. Od chwili powstania organizacja objęła opieką już 214 dzieci i przyjmuje kolejnych podopiecznych. W 2017 roku zainaugurowała „Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”, której Honorowego Patronatu - również w tym roku - udzielił Prezydent RP Andrzej Duda.

Zwracając się do 20 nowych stypendystów programu Pierwsza Dama wyraziła nadzieję, że odzyskają oni „spokój i poczucie bezpieczeństwa” dzięki obecności osób, którym na nich zależy. - Dzisiaj dołączacie do rodziny stworzonej przez Fundację "Dorastaj z Nami” i mam nadzieję, że przynależność do niej sprawi, że nabierzecie sił i odwagi - kontynuowała Agata Kornhauser-Duda. - W Fundacji znajdziecie nie tylko pomoc finansową czy psychologiczną. Przede wszystkim znajdziecie tutaj prawdziwych przyjaciół: ludzi na których możecie liczyć i którzy otoczą Was troskliwą opieką, ponieważ rozumieją Wasze potrzeby, Wasze emocje i Wasze przeżycia - akcentowała Pierwsza Dama.

Organizacja realizuje program pomocowy obejmujący wsparcie psychologiczne, edukacyjne i finansowe, jak również działa na rzecz przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy. Podczas wydarzenia z recitalem fortepianowo- wokalnym wystąpiła dwójka ubiegłorocznych stypendystów.

W uroczystości wziął udział Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

(źródło: www.prezydent.pl)

 
powrót
drukuj