Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

LET4CAP - międzynarodowi specjaliści o misjach

Zamieszczony Data publikacji 18.10.2018
Funkcjonariusze służb porządkowych z państw Unii Europejskiej oraz Gruzji, Mołdawii i Ukrainy zakończyli warsztataty szkoleniowe „Let4Cap”, które odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Spotkanie służyło przygotowaniu funkcjonariuszy do pełnienia misji zagranicznych w ramach działań podejmowanych przez agendy Unii Europejskiej.

Film mł.insp. Marcin Wydra - Europejska Służba Działań Zewnętrznych UE

Pobierz plik mł.insp. Marcin Wydra - Europejska Służba Działań Zewnętrznych UE (format mp4 - rozmiar 22.38 MB)

W trakcie warsztatów omawiane były zasady działania instytucji Unii Europejskiej oraz aspekty doradztwa i mentoringu partnerów, z którymi w miejscu pełnienia misji mogą współpracować funkcjonariusze. Jednym z aspektów jest również współpraca z lokalnymi tłumaczami, w tym prowadzenie negocjacji i mediacji.
Polscy i zagraniczni wykładowcy omawili również zasady planowania działań w miejscu pełnienia misji przy współpracy z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie porządku.
Wykłady podczas warsztatów przeprowdzili doświadczeni policjanci z Francji, Włoch i Polski, którzy pełnili służbę w misjach pod egidą Unii Europejskiej, w tym również jako dowódcy kontyngentów. Na zakończenie certyfikaty uczestnictwa wręczyli wspólnie uczestnikom: płk. płk Luciano Calabro - zastępca Dyrektora Centrum Doskonalenia stabilności Jednostek Policji w Viacenzie oraz Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil.

Film płk Luciano Calabro - zastępca Dyrektora Centrum Doskonalenia stabilności Jednostek Policji w Viacenzie

Pobierz plik płk Luciano Calabro - zastępca Dyrektora Centrum Doskonalenia stabilności Jednostek Policji w Viacenzie (format mp4 - rozmiar 14.15 MB)

Całość szkolenia podzielona jest na 4 części. Trzy z nich realizowane są we Włoszech i jedno w Polsce. Cześć merytoryczną realizują włoscy karabinierzy (CoESPU) i polscy policjanci przy współpracy włoskich instytucji Sant`Anna School of Advanced Studies (SSSA) i Studiare Sviluppo (SS) oraz słoweńskiego Centre for European Perspective (CEP).
Ze strony polskiej przedsięwzięcie zrealizowane w słupskiej Szkole Policji przgotował Wydział Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Zakończenie szkolenia i wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

Wizyta  płk Luciano Calabro w słupskiej Szkole Policji.

 
powrót
drukuj