Policyjni muzycy zagrali charytatywnie dla podopiecznych hospicjum

Data publikacji: 07.01.2019

Wczoraj Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zagrała wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. Charytatywny występ policyjnych muzyków odbył się w kościele Królowej Apostołów w Rybniku. Dedykowany był podopiecznym Stowarzyszenia Hospicjum Domowego w Rybniku.

Wczoraj w kościele Królowej Apostołów w Rybniku odbył się wyjątkowy występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policyjni muzycy zagrali charytatywny koncert kolęd i pastorałek. Występ dedykowany był podopiecznym Niemedycznego Hospicjum Domowego im. św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku. Policyjni muzycy zapewnili także podczas mszy świętej, która odbyła się przed koncertem. 

Przypominamy, że Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach obok zapewniania oprawy muzycznej na oficjalnych policyjnych uroczystościach i wydarzeniach państwowych, występuje także charytatywnie. Katowicka policyjna orkiestra posiada w swoim dorobku artystycznym 2 płyty. Pierwsza z nich nosi nazwę „Policja Świątecznie” i została wydana w listopadzie 2011 roku. Znajdują się na niej wybrane kolędy i pastorałki w aranżacji naszych muzyków. Więcej o działalności naszej orkiestry mogą Państwo przeczytać w komunikacie pn. "45-lat pod batutą - jubileusz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach" oraz w zakładce Orkiestra na stronie internetowej śląskiej policji.