Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Kryminalna Piła 2019 już wkrótce

Zamieszczony Data publikacji 08.01.2019

Początek nowego roku już za nami, czas więc na zapowiedź organizowanego od kilku lat przez pilską Szkołę Policji i Regionalne Centrum Kultury w Pile Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła” 2019.

Za niespełna cztery miesiące miłośnicy literackich zagadek związanych ze służbą kryminalnych funkcjonariuszy zawitają do Piły na spotkania autorskie z pisarzami i dziennikarzami, poznają tajniki świata nauki wspierającego kryminalne śledztwa, obejrzą na ekranie kinowym mroczne historie odkrywane przez najlepszych detektywów świata i jak co roku czeka nas wybór najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej.

Dotychczasowymi laureatami nagrody przyznawanej pod auspicjami Prezydenta Miasta Piły dra Piotra Głowskiego byli: za rok 2017 - Marek Krajewski za powieść „Mock. Ludzkie zoo”, za rok 2016 - Anna Kańtoch za powieść „Łaska”, za rok 2015 - Maurycy Nowakowski za powieść „Plagiat”, za rok 2014 - Ryszard Ćwirlej za powieść „Błyskawiczna wypłata” i za rok 2014 - Marcin Wroński za powieść „Pogrom w przyszły wtorek”.

W wybranych latach specjalne wyróżnienia, przyznawane przez Komendanta Szkoły Policji w Pile za interesujący artystycznie, realny fabularnie i właściwy etycznie obraz powieściowego policjanta, otrzymali w roku 2018 - Tomasz Konatkowski, w roku 2014 - Wojciech Chmielarz, a w roku 2016 wyjątkowy gość - były norweski policjant kryminalny, dziś poczytny autor książek Jorn Lier Horst.

Kto zostanie nagrodzony w jubileuszowym dla polskiej Policji 2019 roku? By uzyskać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy w kwietniu na Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” 2019.

Źródło: Szkoła Policji w Pile

 
powrót
drukuj