Po raz drugi uczczą jubileusz 100-lecia Policji

Data publikacji: 06.05.2019

W tym roku polska Policja obchodzi jubileusz 100-lecia swojej działalności. Z tej okazji wiele policyjnych klubów HDK prowadzi akcje oddawania 100-litrów krwi dla uczczenia tego święta. Krwiodawcy ze Szkoły Policji w Słupsku robią to już drugi raz.

W ramach podejmowanych działań członkowie Klubu HDK przy Szkole Policji przeprowadzają pogadanki promujące honorowe krwiodawstwo wśród policjantów, którzy jeszcze nie oddawali krwi, a także koordynują akcje zbiorowego oddawania krwi przez kadrę i słuchaczy Szkoły. W ten sposób oddali już 100-litrów, ale chcą to zrobić jeszcze raz.

Członkowie policyjnego klubu krwiodawców posiadają już doświadczenie w organizowaniu takich dużych akcji honorowego oddawania krwi. W 2008 roku przeprowadzono akcję „Twoja krew uratowała życie… ”, w której wzięło udział ponad 1800 osób i zebrano ponad 750 litrów krwi.

Obecna akcja nie jest wyłącznie nastawiona na uzyskanie kolejnych 100 litrów krwi na 100-lecie Policji. Krwiodawcy promują honorowe donacje jako bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Takie zaangażowanie jest bowiem wpisane w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu, którą pełnimy już 100 lat…

W ramach kolejnej setki policjanci zebrali już 31 litrów krwi.