Wyniki konkursu „FILMOWY przeWODNIK”

Data publikacji: 13.09.2019

W dniu 13 września 2019 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „FILMOWY przeWODNIK” zorganizowany przez Biuro Prewencji KGP wspólnie z partnerem Fundacją PZU w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jury powołane przez Organizatora spośród nadesłanych prac wyłoniło 4 zespoły, które przesłały najciekawsze filmy promujące bezpieczny wypoczynek w wodzie, nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

W konkursie mogły wziąć udział zespoły (maksymalnie pięcioosobowe) składające się z osób, które nie ukończyły 18 lat, działające pod opieką pełnoletniego Opiekuna. Do 10 września br. do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji można było nadsyłać filmy zrealizowane dowolną techniką cyfrową. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promując jednocześnie zdrowy i aktywny tryb życia.

Plakat z napisem:Ogólnopolska akcja informacyno - edukacyjna Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Jury podczas posiedzenia przeanalizowało wszystkie nadesłane filmy. Przy ocenie brano pod uwagę takie kryteria jak zgodność z tematyką konkursu, oryginalność podejścia do tematu, wartość edukacyjną, artystyczną i techniczną oraz inwencję twórczą.

WERDYKT JURY:

I MIEJSCE – film „Nakręćmy się na bezpieczeństwo” (Starachowice)

Skład zespołu:

Dominik Telec, Wiktoria Milicka, Julia Cieśla, Aleksandra Maj, Joanna Kosecka

Opiekun: Alina Neska-Przybylska

II MIEJSCE – film „Wakacje ze smykami” (Tychy)

Skład zespołu:

Filip Leśniewski, Hana Leśniewska, Kamil Hołowiński, Antonina Mrówczyńska, Hugo Olek

Opiekun: Magdalena Kuźma

WYRÓŻNIENIE – film „Razem Bezpiecznie” (Nowy Targ)

Skład zespołu:

Aleksandra Gal, Sebastian Cebula, Ignacy Dzikowski, Alicja Cebula, Emilia Cebula

Opiekun: Elżbieta Dzikowska

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE – film „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” (Krzywaczka)

Skład zespołu: Laura Szarzyńska, Julia Szarzyńska

Opiekun: Marcin Szarzyński

Jury serdecznie gratuluje laureatom konkursu oraz dziękuje wszystkim jego uczestnikom za zaangażowanie i nadesłane prace. O terminie wręczenia nagród laureaci oraz ich opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie i mailowo.

(Biuro Prewencji KGP)