Informacyjny Serwis Policyjny

Silni, sprawni, wytrzymali – lubuscy policjanci najlepsi w zawodach „Ogień na ogień”

Zamieszczony Data publikacji 19.09.2019
Biegi, podciągnięcia na drążku, wyciskanie sztangi, pompki – w tej siłowo-wytrzymałościowej kombinacji najlepsi okazali się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W wymagających zawodach pn. „Ogień na Ogień 2019” pokonali 27 drużyn z łożonych z przedstawicieli służb mundurowych. Po trudach i wysiłkach lubuscy policjanci stanęli na najwyższym stopniu podium i z dumą wznieśli w górę Puchar Komendanta Stołecznego Policji.

O tym jak istotna w policyjnej służbie jest kondycja fizyczna nie trzema nikogo przekonywać. Wiedzą o tym także lubuscy policjanci, którzy poza codziennym uprawianiem sportu i dbaniem o kondycje, rywalizują na wielu arenach sportowych w Polsce czy Europie. Policyjni kolarze, piłkarze, miłośnicy sztuk walki, pływacy czy przedstawiciele innych dyscyplin sportowych przywożą z zawodów medale i puchary, stając często na najwyższym stopniu podium.

I tak właśnie było w zeszłym tygodniu w Warszawie, gdzie odbyły się ogólnopolskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych pn. „Ogień na Ogień 2019”. W silnie obsadzonych zawodach wzięło udział blisko 90 zawodników i 28 drużyn, w których znaleźli się przedstawiciele wielu służb mundurowych – Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Ochrony Państwa. Wśród nich na starcie zawodów zameldowali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Zmagania funkcjonariuszy zagrzewało do boju kilkuset widzów, wśród nich uczniowie z klas mundurowych. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach wytrzymałościowych. Pierwszą była próba siłowa w postaci podciągnięć na drążku i pompek wykonywanych o ścianę z głową w dół. Drugą konkurencją było wyciskanie sztangi oraz ćwiczenie z tzw. „burpees” czyli „padnij – powstań”. Trzecia konkurencja to bieg slalomem z wynikami, a w ostatniej zawodnicy wykonywali pompki na komendę. Lubuscy policjanci byli bezkonkurencyjni w trzech pierwszych konkurencjach, dzięki czemu nie było wątpliwości kto zdobędzie Puchar Komendanta Stołecznego Policji i wygra całe zawody. Drugie miejsce zajęli policjanci z KWP w Olsztynie, a trzecią funkcjonariusze KWP w Opolu. Oprócz sportowej rywalizacji zbierano fundusze na podopiecznych Fundacji pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Tegoroczne zawody zorganizowano w ramach obchodów 100 Rocznicy Powstania Policji Państwowej.

Naszym funkcjonariuszom gratulujemy odniesionego zwycięstwa i liczymy na obronę pucharu w przyszłym roku. Dobra robota Panowie!

 

Opracował: podkom. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

foto: Marek Szałajski, podkom. Kinga Czerwińska

Komenda Stołeczna Policji

 

  • Ciężarek do ćwiczeń, a w tle uczestnicy zawodów.
  • Jedna z konkurenci sprawnościowych.
  • Zdjęcie pamiątkowe.
  • Wręczenie dyplomu.
  • Dyplomy na zwycięstwo w zawodach.
  • Wręczenie okolicznościowego pucharu.
 
powrót
drukuj