Informacyjny Serwis Policyjny

„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Akcja honorowego oddawania krwi służb mundurowych

Zamieszczony Data publikacji 28.10.2019

Po raz kolejny, funkcjonariusze Straży Granicznej, policjanci strażacy PSP, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz innych formacji mundurowych włączają się w akcję „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

Pod takim hasłem w dniach 21 października - 20 grudnia 2019 r. trwa Ogólnopolska Akcja Honorowego Krwiodawstwa służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Zdrowia.

Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Krwiodawcy spoza służb mundurowych również mogą przyłączyć się do akcji i na hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.

plakat informujący o akcji oddawania krwi


 

 
powrót
drukuj