Informacyjny Serwis Policyjny

Oddali krew dla Izy

Zamieszczony Data publikacji 07.02.2020
W Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie odbyła się kolejna zbiórka krwi dla Izabeli Kowalik - chorej żony naszego kolegi. W akcję jak zwykle solidarnie włączyli się przedstawiciele innych służb mundurowych, pracownicy cywilni oraz mieszkańcy z regionu. Wszystkim, którzy podzielili się tym co najcenniejsze, serdecznie dziękujemy!

Krasnostawscy policjanci i pracownicy cywilni, wspólnie z kolegami i koleżankami z Aresztu Śledczego, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także przy wsparciu naszych mieszkańców po raz kolejny wzięli udział w akcji krwiodawstwa, która odbyła się wczoraj w Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie. Cała akcja została zorganizowana dla żony naszego kolegi, Izabeli Kowalik, która zmaga się z nowotworem krwi.  Dzień wcześniej, dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, krew oddawano także w Zamościu w Terenowym Oddziale RCKiK w Zamościu.
fot. zebrana krew podczas akcji

Przy okazji zbiórki krwi chętni rejestrowali się również jako potencjalni dawcy szpiku. Pamiętajmy, że dla wielu chorych z chorobami krwi przeszczep szpiku to jedyna szansa na uratowanie życia.

Za tak liczną odpowiedź na nasz apel wszystkim tym, którzy podzielili się tym, co najcenniejsze, serdecznie dziękujemy!

JB

 

  • fot. logo akcji krwiodastwa
  • fot. piłka trzymana w ręce
  • fot. mężczyzna oddający krew
 
powrót
drukuj