Informacyjny Serwis Policyjny

#GASZYNCHALLENGE w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

Zamieszczony Data publikacji 17.06.2020
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku włączyli się do akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Do zadania zostali nominowani przez Szkołę Policji w Słupsku i Ochotniczą Straż Pożarną w Łupawie, a do dalszego udziału w akcji nominowali Straż Miejską w Słupsku, Starostwo Powiatowe w Słupsku i Redakcję Głosu Pomorza w Słupsku. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom chorym na SMA.

Słupscy policjanci podjęli wyzwanie do ogólnopolskiej akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Funkcjonariusze wsparli tym samym działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom, które zmagają się z chorobą SMA.

Sama akcja została zapoczątkowana przez strażaków ochotników z Gaszyna. Swoim zasięgiem objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice.

Zasady wyzwania są bardzo proste, a polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego dziecka na SMA lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł. Każdy, kto podejmie i ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie.

Do wykonania zadania Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł.insp. Tomasz Zacharzewski nominował:

- Straż Miejską w Słupsku

- Starostwo Powiatowe w Słupsku

- Redakcję Głosu Pomorza w Słupsku

Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA, znajdują się na stronie fundacji Siepomaga.

 
powrót
drukuj