Policjanci z Jaworzna podjęli challenge „Oddaj krew, uratuj życie”

Data publikacji: 14.12.2020

W ramach kampanii „Nasza Krew, Nasza Ojczyzna” mundurowi z jaworznickiej komendy podjęli wyzwanie w challenge’u "Oddaj krew, Uratuj życie". Policjanci z Jaworzna zostali nominowani przez kolegów w białych czapkach z katowickiej komendy wojewódzkiej. Działania mają na celu promowanie honorowego krwiodawstwa.

Policjanci z Jaworzna chętnie wspierają akcje promujące honorowe krwiodawstwo. Dlatego, kiedy zostali wyzwani przez stróżów prawa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach do udziału w challenge’u „Oddaj krew, Uratuj życie”, bez wahania zgłosili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, aby oddać życiodajny płyn. Krew oddało kilku funkcjonariuszy i jeden pracownik cywilny z jaworznickiej komendy.

Do udziału w wyzwaniu mundurowi z Jaworzna nominowali koleżanki i kolegów z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach i Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie

Na wykonanie zadania nominowani mają czas do końca roku.

Każdy z nas może pomóc innym, oddając krew. To bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować ani kupić. Zachęcamy do dzielenia się cząstką siebie - to nic nie kosztuje.

(KWP w Katowicach / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.09 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 380.2 KB)

Pliki do pobrania