BALT-MILITARY-EXPO - 16. Bałtyckie Targi Militarne

Data publikacji: 15.04.2021

Serdecznie zapraszamy na 16. edycję Bałtyckich Targów Militarnych Balt Military Expo 2021, która w tym roku, wyjątkowo, odbędzie się w formule ON LINE.

Te wysoce specjalistyczne targi koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych i ratownictwa na morzu i lądzie. Powstały i realizowane są we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Sztabem Generalnym Wojska Polskiego, Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, Marynarką Wojenną RP, Wojskami Specjalnymi, Żandarmerią Wojskową, Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Biurem Bezpieczeństwa Narodowego i formacjami podległymi MSWiA.

Balt Military Expo 2021, organizowane są równolegle z targami InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition.

InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition to projekt dedykowany małym i średnim firmom działających w sektorze gospodarki morskiej mający na celu nawiązanie i rozwinięcie współpracy, a także promocję zielonej i błękitnej gospodarki w Regionie Morza Południowego Bałtyku.

Dzięki formule ON LINE będą możliwe spotkania w czasie rzeczywistym z partnerami biznesowymi, prezentacje firmy poprzez filmy, nagrane materiały promocyjne, a także nadawane ze studia wypowiedzi prelegentów. Warto wymienić również ekspozycję produktów w formie katalogów do pobrania na stoisku i prezentacje firmy dla wszystkich uczestniczących Wystawców ze sceny głównej Targów. Wszystkie te technologiczne rozwiązania dają zupełnie nowe możliwości biznesowe, a także znacząco zwiększają zasięg promocji i prezentacji oferty Wystawców w całym rejonie Bałtyku Południowego i nie tylko.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Podczas tegorocznej edycji Balt Military Expo 2021 i InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition ponad 150 wystawców z kraju i zagranicy przedstawi innowacyjne rozwiązania i technologie przemysłu obronnego dedykowane Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym, Żandarmerii Wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służbie Więziennej, a także małym i średnim przedsiębiorstwom z szeroko rozumianej branży morskiej. Wśród zgłoszonych firm są między innymi stocznie, producenci uzbrojenia, sprzętu, wyposażenia statków i okrętów, firmy technologiczne, offshorowe, stocznie jachtowe, firmy produkujące wyposażenie obiektów morskich i platform, a także firmy specjalizujące się w prawie i ubezpieczeniach morskich, agencje brokerskie i zajmujące się turystyką morską.

Na szczególną uwagę zasługują odbywające się podczas targów konferencje:

  • IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa”. Priorytetową tematyką Konferencji będą rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także ratownictwa morskiego.
  • GreenMarE - konferencja morska o wymiarze europejskim, której celem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technicznych, forum do wymiany myśli i doświadczeń w zakresie ekologii i ochrony środowiska przedstawicieli przemysłu okrętowego, w tym stoczni i biur projektowych, producentów napędów, administracji krajowej i europejskiej, instytucji klasyfikacyjnych oraz finansowych.
  • SEATECH - międzynarodowa konferencja, której celem jest wyznaczenie najważniejszych kierunków rozwoju technologicznego sektora morskiego. Podczas wydarzenia prelegenci przedstawią potrzeby i perspektywy rozwojowe w swoich branżach, a występujące startupy najnowsze rozwiązania technologiczne.

Informacje szczegółowe:
BALT-MILITARY-EXPO 2021 | www.baltmilitary.plwww.natconference.eu

20 - 22 kwietnia 2021, godz. 10:00 - 17:00 | SALMON EVENING 20 kwietnia, godz. 19:00 – 21.30

ORGANIZATOR
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

KONTAKT
dyrektor projektu: Marek Buczkowski
tel. 058 554 93 12, marek.buczkowski@mtgsa.com.pl