Ślubowali na sztandar

Data publikacji: 26.04.2021

"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą w tym miesiącu złoży w sumie 25 nowych funkcjonariuszy. W sali imienia insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu uroczyście słowa te wypowiedziało 9 policjantów. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystość ma skromniejszy, niż zazwyczaj, charakter. Teraz adepci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach, 7 dni w tygodniu o każdej porze.

W sali imienia insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Na uroczystości obecni byli ich przyszli przełożeni. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Rafał Kochańczyk złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i panujące obostrzenia, przebieg ślubowania został zmieniony. Teraz ma on skromniejszy charakter i odbywają się bez gości. Ślubowania odbywają się także w tych jednostkach, do których nowo przyjęci funkcjonariusze zostali przydzieleni. W sali im. insp. Wiktora Ludwikowskiego uroczyście rotę ślubowania wypowiedział 9 nowych policjantów. W tym miesiącu garnizon opolski zasili 25 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci rozpoczną służbę w swoich jednostkach macierzystych, gdzie będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór - link do strony. Przypominamy, że takie dokumenty można teraz składać w dowolnej jednostce powiatowej policji 7 dni w tygodniu, o każdej porze.