Policjant przez telefon pomógł uratować życie

Data publikacji: 11.12.2013

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych pomógł uratować życie 27-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne. Przez telefon instruował jego krewnego, jak udzielić pomocy przedmedycznej.

Aspirant Mariusz Bujnowski pełnił wczoraj dyżur w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Przed południem odebrał telefon od przerażonej kobiety, która chciała wezwać pogotowie ratunkowe do nieprzytomnego i nieoddychającego mężczyzny. Policjant od razu powiadomił pogotowie ratunkowe i przez telefon tłumaczył kobiecie, co należy robić i jak udzielać pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Jasno i wyraźnie nakazał, aby mężczyznę ułożyć w pozycji bocznej i udrożnić usta i nos.
 
Instrukcje dyżurnego okazały się skuteczne. Domownicy udzielając pomocy mężczyźnie przywrócili mu oddech przed przybyciem ratowników. 27-latek został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Aspirant Mariusz Bujnowski jest policjantem z długoletnim stażem,  jednak dopiero od kilku dni zajmuje stanowisko oficera dyżurnego. Jego doświadczenie i opanowanie pozwoliły na podjęcie konkretnych kroków, które uratowały życie człowieka.

Źródło: KWP w Rzeszowie