Reprezentacja KGP zwycięzcą w X Mistrzostwach Polski Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Piłce Nożnej

Data publikacji: 10.12.2013

Reprezentacja KGP zwycięzcą w X Mistrzostwach Polski Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Piłce Nożnej

W trzydniowych sportowych zmaganiach  wystartowała rekordowa liczba 24 drużyn  reprezentujących najlepsze ekipy  z Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wśród 24 reprezentacji znalazła się nowoutworzona reprezentacja Komendy Głównej Policji , którą poprowadził selekcjoner Andrzej Kuczyński  z Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

Już początek meczy grupowych potwierdził, iż poziom tegorocznych  mistrzostw będzie bardzo wysoki, a  samo wyjście z grupy do fazy ćwierćfinałowej będzie bardzo trudne.

Reprezentacja KGP w rozgrywkach grupowych trafiła na bardzo  silnych rywali z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach,  Komendy Stołecznej Policji oraz Straży Pożarnej. Najwięcej problemów ekipie KGP w tej fazie Mistrzostw przysporzyły  reprezentacje KSP i KWP Olsztyn, w meczach z tymi drużynami padły wyniki remisowe. W pozostałych meczach grupowych team  KGP grał koncertowo i po trzech z rzędu zwycięstwach zasłużenie zajął  pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale drużyna KGP zmierzyła się z rewelacją grupy A, zespołem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zwyciężając  3:0 i awansując do półfinału zawodów.

W pozostałych meczach  ćwierćfinałowych zwyciężyły drużyny: KWP Kraków z KSP (1:0) , KWP Katowice z KWP Poznań (0:0, 2:1 w karnych), KWP Szczecin z KWP Rzeszów (2:1) .

W meczu półfinałowym reprezentacja KGP zmierzyła się  mistrzami Polski z ubiegłego roku - reprezentacją KWP Kraków. Mecz ten był jednym z najbardziej widowiskowych i zaciętych  w całym turnieju, mimo że nie padły w nim bramki zarówno w  czasie podstawowym, jak i w dogrywce. Dopiero  serie rzutów karnych musiała rozstrzygnąć, kto zagra w wielkim finale. Po znakomitych interwencjach bramkarza KGP Maćka Szkutnickiego broniącego trzy strzały kolegów z Małopolski to zespół Komendy Głównej Policji awansował do wymarzonego finału. Zagrał w nim z zawsze mocną ekipą KWP Katowice, która po zaciętym mecz wygrała z drużyną KWP Szczecin, także po serii rzutów karnych.

Wielki finał stał również na bardzo wysokim poziomie, ale - mimo wielu dogodnych sytuacji po jednej,  jak i po drugiej stronie - znów musiał być rozstrzygnięty w rzutach karnych (0:0 w grze). Także i w tym meczu bramkarz KGP został niepokonany, fantastycznie broniąc  wszystkie strzały zawodników z KWP Katowice. Zwycięstwo w mistrzostwach Polski to jeden z największych osiągnięć drużyny KGP w ostatnich latach.

Pogratulować należy także reprezentacji KWP Kraków, która zdobyła brązowy medal, wygrywając z gospodarzami Mistrzostw drużyną KWP Szczecin.

Oprócz sukcesu drużynowego KGP jej zawodnik Piotr Pacholski zastał wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw, a Bartłomiej Dobroński, również z mistrzowskiej ekipy KGP - królem strzelców.Natomiast najlepszym bramkarzem uznany został Łukasz Tunkel z KWP Katowice.

Dziękujemy wszystkim startującym reprezentacjom,  życząc w przyszłym roku jeszcze większego poziomu sportowego, a organizatorom - kontynuowania przedsięwzięcia w kolejnych latach.