Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

KONKURS: "Małe Formy Teatralne" i "Krótkie Formy Filmowe"

Zamieszczony Data publikacji 17.12.2013
Konkurs Małych Form Teatralnych odbywa się pod mottem „W krzywym zwierciadle”, natomiast Krótkich Form Filmowych pod hasłem "Cisza na Planie". Zadaniem uczestników Małych Form Teatralnych jest opracowanie przedstawienia ośmieszającego i piętnującego negatywne zjawiska i obyczaje odnośnie uzależnień i przemocy. Zadaniem uczestników Krótkich Form Filmowych jest opracowanie filmu/animacji/prezentacji związanego z tematyką cyberprzestępczości z uwzględnieniem poszanowania praw autorskich. Oba konkursy prowadzone są przez funkcjonariuszy gdyńskiej Policji przy współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową, Centrum Kultury w Gdyni, Urzędem Miasta Gdyni oraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Zasady przystąpienia do konkursów:

W konkursach może uczestniczyć każdy uczeń gdyńskiego gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej, członek świetlicy socjoterapeutycznej lub ogniska wychowawczego wraz z opiekunem artystycznym. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz wypełnienia karty zgłoszeniowej, które można znaleźć na stronie http://www.gdynia.policja.gov.pl/mft.

Wypełnioną elektronicznie lub ręcznie kartę zgłoszeniową należy odesłać na adres prewencjakryminalna@pomorska.policja.gov.pl lub faks nr: (58) 66 21 126 do dnia10  stycznia 2014 r. 

Program Małych Form Teatralnych prowadzony jest od 2000 r. przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Jego celem jest wykształcenie w młodzieży postaw szanujących prawo, normy i autorytety społeczne oraz propagowanie kreatywnych form spędzania czasu wolnego. Inicjatywa ta z roku na rok przyciąga coraz większe grono uczestników.
 
Hasłem przyświecającym Małym Formom Teatralnym jest: "Nasza młodość bez alkoholu, narkotyków i przemocy, czyli najprawdziwsza prawda w satyrze, jak się bawimy, jak się uczymy". Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tej edycji, najwyżej ocenione zostaną przedstawienia ukazujące wybraną tematykę w twz. "krzywym zwierciadle".
 
Małe Formy Teatralne

Przegląd zespołów odbywa się w Centrum Kultury przy ul. Łowickiej 51 w Gdyni. Uroczysta gala finalistów odbędzie się w Klubie 3-ciej Flotylli Okrętów im. komandora Bolesława Romanowskiego w Gdyni.
Każdy z uczestników gali obdarowany zostaje pamiątkowym gadżetem oraz dyplomem, a najlepsze zespoły, aktorzy i autorzy scenariuszy otrzymują atrakcyjne nagrody. Ponadto każdy zespół dostaje na pamiątkę piękną mosiężną statuetkę, tzw. "Teatralne maski". Małe Formy Teatralne na stałe wpisały się w kalendarz imprez nie tylko Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, ale też nauczycieli, pedagogów i młodzieży.

Krótkie Formy Filmowe
 
W oparciu o 10-letnie doświadczenie w realizacji konkursu Małych Form Teatralnych, w roku 2011 zainicjowano przegląd Krótkich Form Filmowych  pod hasłem "Cisza na Planie". Konkurs organizowany jest przez Komendę Miejską Policji w Gdyni oraz Policealne Niepubliczne Studium Filmowe Gdyńska Szkoła Filmowa. Celem programu i konkursu jest uświadomienie młodzieży na temat zagrożeń związanych z cyberprzestępczością oraz potrzebą poszanowania praw autorskich, w szczególności własności intelektualnej.
 
Zwycięzcami Konkursu zostają te grupy, których wideoklip, spot, krótkometrażowy film fabularny lub dokumentalny, animacja komputerowa lub prezentacja na temat cybersprzestepczości i/lub praw autorskich zostanie najlepiej oceniona przez jury konkursowe wg kryteriów takich jak:

  • walory profilaktyczne materiału,
  • realizacja założonych celów,
  • sposób przekazania treści,
  • związek z tematem,
  • forma i pomysłowość wykonania,
  • jakość i profesjonalizm na wszystkich płaszczyznach wykonania materiału: pomysł, scenariusz, zdjęcia, muzyka, kostiumy, scenografia, gra aktorska, reżyseria.

Przegląd przygotowanych materiałów, w tym roku, odbędzie się w Gdyńskiej Szkole Filmowej, natomiast uroczysta gala finalistów odbędzie się w Klubie 3-ciej Flotylli Okrętów im. komandora Bolesława Romanowskiego w Gdyni.

Każdy z uczestników gali obdarowany zostaje pamiątkowym gadżetem oraz dyplomem, a najlepsze zespoły  i autorzy scenariuszy otrzymują atrakcyjne nagrody. Ponadto każdy zespół dostaje na pamiątkę piękną mosiężną statuetkę, tzw. "Oskarka".

Zobacz szczegóły.

 
Tagi: konkurs
powrót
drukuj