Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

33 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi jednostek w Gorzowie Wielkopolskim

Zamieszczony Data publikacji 03.01.2014
2 stycznia br. w gorzowskiej komendzie wojewódzkiej Policji słowa roty ślubowania wypowiedziało 33 nowych funkcjonariuszy. Od dziś zasilą oni szeregi jednostek w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Wschowie, Międzyrzeczu, Słubicach i Świebodzinie. Zanim jednak gotowi będą wypełniać skutecznie nowe obowiązki, czeka ich półroczny cykl szkolenia w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, po którym przejdą praktykę zawodową.

Pomimo zmian w systemie emerytalnym Policji, zainteresowanie służbą w tej formacji nie słabnie. Świadczy o tym ilość składanych każdego dnia podań o przyjęcie. Młodzi ludzie oceniają organizację bardzo pozytywnie. Policja jawi się jako pracodawca godny zaufania, dający możliwość stałego zatrudnienia, rozwoju oraz samorealizacji. Argumenty takie trafiają zarówno do młodych osób, rozpoczynających swą karierę zawodową, jak i do tych, którzy mieli już okazję zmierzyć się z realiami rynku pracy.

Uroczystość była także okazją do uhonorowania tych policjantów, którzy przez lata służby wywiązywali się wzorowo ze swych obowiązków. Medalami „Za długoletnia służbę” oraz odznaką  „Zasłużony policjant” wyróżnionych zostało sześciu lubuskich funkcjonariuszy Policji.

 
powrót
drukuj