Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Mazowieckie: Policja chce przyjąć 270 nowych funkcjonariuszy

Zamieszczony Data publikacji 08.01.2014
270 nowych funkcjonariuszy zamierza przyjąć do służby w 2014 roku mazowiecka policja. Pierwsze przyjęcia odbędą się pod koniec stycznia. Policja chętnie widzi w swych szeregach absolwentów prawa, administracji, ekonomii i bezpieczeństwa wewnętrznego i narodowego.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Alicja Śledziona poinformowała, że rekrutacja odbywa się na bieżąco. - Wymagania są wysokie, ale mimo to wiele osób próbuje swych sił – powiedziała. Dodała, że informacje dla kandydatów zamieszczone są na stronie internetowej mazowieckiej policji. Obecnie w garnizonie mazowieckim wolnych jest 246 miejsc. Ma to związek – jak tłumaczy rzeczniczka – z naturalną rotacją kadrową w policji, m.in. z odchodzeniem funkcjonariuszy na emeryturę.

Szansę na pracę w policji mają m.in. osoby posiadające przydatne w tej służbie umiejętności i kwalifikacje, np. ratownicy medyczni i wodni, instruktorzy sportów walki, strzelectwa sportowego, nurkowania oraz sportów motorowodnych. Zgodnie z planami Komendy Głównej Policji do służby w garnizonie mazowieckim przyjętych ma być 270 nowych funkcjonariuszy. Jeszcze w styczniu ma przybyć 25 policjantów. Najwięcej przyjdzie w czerwcu - 60 nowych osób oraz w październiku i grudniu – po 53 osoby.

W 2013 r. do służby w mazowieckiej policji przyjęto 160 osób. Obecnie w garnizonie mazowieckim jest 5,5 tys. funkcjonariuszy. Garnizon mazowiecki obejmuje 28 powiatów woj. mazowieckiego (oprócz Warszawy i kilku okolicznych powiatów wchodzących w skład garnizonu stołecznego).

Zobacz także: Ogłoszenie Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji o doborze do służby w Policji w 2014 roku

Źródło: PAP

 
Tagi: praca, dobór
powrót
drukuj