Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Nowi policjanci zasilają garnizony

Zamieszczony Data publikacji 31.01.2014
W policyjne szeregi wstąpiło ostatnio 90 nowych funkcjonariuszy Policji - 30 zasili garnizon łódzki, 60 - garnizon zachodniopomorski. Nowo przyjęci w pierwszej kolejności zostaną oddelegowani do policyjnych szkół, gdzie zdobędą podstawową wiedzę w zakresie służby policjanta.

ImageGarnizon łódzki

Po raz pierwszy w tym roku odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Po przeszkoleniu podstawowym 20 z nich zasili łódzki Oddział Prewencji, natomiast pozostali trafią do Wydziału Konwojowego i komend powiatowych. W 2014 r. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi może przyjąć nawet 365 funkcjonariuszy.

Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z tego, że z czterech etapów postępowania kandydat otrzymuje określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajdzie się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury. Dokumenty do służby w Policji można skladać przez cały rok w Komendzie Wojewodzkiej Policji w Łodzi. 
Więcej.

Garnizon zachodniopomorski

140131KWp slubowanie2

Policjanci zasilą następujące jednostki:

KWP Szczecin -  4 osoby,
KMP Szczecin – 23 osoby,
Oddziały Prewencji Policji-  16 osoby,
KMP Koszalin – 6 osób,
KMP Świnoujście – 2 osoby,
KPP Choszczno – 1 osoba,
KPP Kamień Pomorski – 1 osoba,
KPP Myślibórz – 1 osoba,
KPP Police- 3 osoby,
KPP Stargard – 2 osoby,
KPP Szczecinek – 1 osoba.

 

Zobacz także: Jak zostać policjantem

 

Źródło: KWP w Łodzi, KWP w Szczecinie

 
Tagi: praca, dobór
powrót
drukuj