Otwarcie nowej komendy w Nowej Soli

Data publikacji: 21.03.2014

21 marca br. do użytku została oddana nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Całkowity koszt inwestycji, wynoszący 21 mln zł, pokryto ze środków własnych Policji, natomiast dokumentację projektową sfinansowały jednostki samorządowe powiatu nowosolskiego. W nowym budynku komendy będzie pracowało 140 policjantów oraz 24 pracowników cywilnych.

- Kierownictwo polskiej Policji doskonale rozumie, jak ważne są dla policjantów i pracowników Policji warunki pracy i służby. Wiemy, że w służbie policjanci sędzają wiele godzin, a komendy i komisariaty stają się w przenośni i dołsownie ich drugim domem. Dlatego tak ważne jest, aby warunki pracy i jej otoczenie były jak najlepsze, ponieważ od nich zależy samopoczucie i motywacja policjantów - powiedział Komendant Główny Policji.

Budowa komendy w Nowej Soli przebiegła w błyskawicznym tempie. Pierwsze roboty ziemne rozpoczęto pod koniec 2012 roku, a już dziś nowoczesny budynek widoczny jest z daleka. Obecnie w przyszłej siedzibie trwają prace związane z wykończeniem i wyposażeniem wnętrz. W czterokondygnacyjnym budynku przy ul. Północnej 2 znajdują się między innymi: pomieszczenia biurowe, gospodarcze, "niebieski pokój" dla dzici, dyżurka, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, strzelnica oraz siłownia. Część pomieszczeń jest klimatyzowana.

Architektura obiektu podkreśla jego reprezentacyjny, urzędowy charakter. W budynku znajdują się funkcjonalne pomieszczenia niezbędne do przeprowadzania m.in. działań operacyjnych, identyfikacji i zatrzymania podejrzanych, a także utrzymywania kontaktu ze społecznością lokalną. Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

 

 

 

 

  

Źródło: Komunik@tor