VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

Data publikacji: 19.05.2014

W dniach 5-6 czerwca br. w Szkole Policji w Pile odbędzie się VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, który ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas o profilu policyjnym z całej Polski. Jest on także okazją do spotkania dyrektorów szkół, w których prowadzone są wspomniane klasy, w celu wymiany dobrych praktyk.

W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział 25 drużyn, wyłonionych podczas ogólnokrajowych eliminacji. Nasze miasto odwiedzą reprezentacje szkół z: Białego Boru, Bujn, Czarnkowa, Częstochowy, Elbląga, Gościny, Gromnika, Górowa Iławeckiego, Jarocina, Katowic (2 szkoły), Komornicy, Legnicy, Malborka, Ostrołęki, Poznania (2 szkoły), Prószkowa (koło Opola), Skwierzyny, Słupska, Solca nad Wisłą, Wojsławic, Wronia i Żor. Nie zabraknie również drużyny współorganizatora.

Reprezentacje wezmą udział w następujących konkurencjach:

  • sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o policji;
  • teście sprawności fizycznej (tor przeszkód);
  • teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • teście umiejętności strzeleckich

Podczas turnieju w galerii sztuki „Akwarium”, mieszczącej się pilskiej Szkole Policji,  zaprezentowana zostanie wystawa dotycząca wojsk powietrzno-desantowych, aeromoblinych, i służb specjalnych. Prezentowane zbiory pochodzą z kolekcji dwóch policjantów, wykładowców Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły: nadkomisarza Leszka Bielińskiego i aspiranta sztabowego Pawła Leśniewskiego.

W drugim dniu turnieju na placu Staszica zostanie zorganizowane miasteczko policyjne. W tym dniu odbędą się rozmaite prezentacje i pokazy, m.in. specjalistycznego sprzętu, sztuk walki i daktyloskopii. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się (na specjalnie zorganizowanym stoisku) z dorobkiem pilskiej Szkoły Policji, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz 60-lecia powołania.

Więcej informacji.