Antyterroryści odbijali zakładników ze Spodka

Data publikacji: 29.05.2014

Zakończyły się trzydniowe ćwiczenia oddziałów specjalnych, które zorganizowali śląscy antyterroryści. Uczestniczyli w nich również funkcjonariusze z innych garnizonów i służb. Najbardziej widowiskowym punktem szkolenia był desant policyjnych komandosów ze śmigłowca na dach katowickiego Spodka.

Antyterroryści z Katowic zorganizowali szkolenie jednostek specjalnych, w których wzięli udział również funkcjonariusze z Kielc, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia. W ćwiczeniach uczestniczyli też funkcjonariusze z ABW, Straży Granicznej, komandosi z Lublińca i ratownicy GOPR.

Mundurowi przećwiczyli różne scenariusze sytuacji, do jakich może dojść w czasie dużych imprez masowych. Z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Siatkówce, jakie mają odbyć się w katowickim Spodku, przeprowadzili również desant ze śmigłowca i szturm w celu odbicia zakładników przetrzymywanych w tej jednej z najbardziej znanych hal widowiskowo - sportowych w kraju. Członkowie grup specjalnych szkolili także swoje umiejętności niezbędne w czasie akcji ratowniczych podczas klęsk żywiołowych.