Data publikacji: 09.06.2014

Sierż. szt. Grzegorz Wypchlak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie został najlepszym jeźdźcem XIV Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej. Drużynowo najlepsi okazali się policjanci z Ostrawy. Puchary dla najlepszych zawodników wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. Krzysztof Jarosz.

W ośrodku "Pegaz" w Częstochowie odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. W zawodach uczestniczyło 28 zawodników z 14 drużyn konnych z Polski, Czech, Węgier i Niemiec. Celem każdego zawodnika było przejechanie  toru przeszkód w możliwie jak najlepszym czasie bez punktów karnych.

Najlepszym jeźdźcem okazał się sierż. szt. Grzegorz Wypchlak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na koniu Don Camillo. Drugie i trzecie miejsce w kategorii indywidualnej, a także pierwsze w kategorii drużynowej dobyli policjanci z Ostrawy. Drugie miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna z Częstochowy - sierż.szt. Grzegorz Wypchlak na Don Camillo i st. sierż. Agnieszka Mordal na koniu Bonzo. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Stołecznej - sierż. Przemysław Frąckiewicz na koniu Romeo II i asp. Dariusz Małkowski na Sorbecie.

Nagrodę za styl i grację otrzymała zawodniczka z Węgier - Edina Zgigo na Titoku, a najlepszą amazonką zawodniczka z Czech - Vladimira Podrouekowa na koniu Agata.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!