Otwarcie nowej siedziby Komisariatu I w Rudzie Śląskiej

Data publikacji: 16.06.2014

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu I Policji w Rudzie Śląskiej. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompanii reprezentacyjna śląskiej Policji.

Podczas uroczystości nadinsp. Krzysztof Jarosz podziękował władzom miasta za wsparcie w uzyskaniu nowej siedziby komisariatu. Życzył funkcjonariuszom i pracownikom jednostki zadowolenia z nowego, komfortowego miejsca pracy i służby.

Budynek komisariatu usytuowany przy ul. Mickiewicza 2 jest obiektem zabytkowym. W lutym 2013 roku nieruchomość została przekazana przez władze miasta w trwały zarząd Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. Dzięki temu uzyskano teren o powierzchni 2.080 m kw. wraz z budynkiem o powierzchni użytkowej 608,85 m kw. Od października 2012 trwały intensywne prace projektowe, a następnie wykończeniowe.

Koszt adaptacji obiektu wraz z wyposażeniem wyniósł 2.245.792 zł, w tym 363.736 zł pochodziło ze środków Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

Zobacz film i galerię zdjęć z uroczystości