Sportowe potyczki policjantów

Data publikacji: 18.06.2014

W dniach 16-17 czerwca br. w Szkole Policji w Pile odbyły się Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Policji w Piłce Nożnej Drużyn 6-osobowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Zawody zostały zorganizowane w ramach imprez upamiętniających jubileusz 60-lecia pilskiej Szkoły Policji oraz 95-lecia powołania Policji Państwowej.

Do rywalizacji stanęły reprezentacje: Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Szkoły Policji w Katowicach, Szkoły Policji w Słupsku, Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu i gospodarza turnieju - Szkoły Policji w Pile. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a czas gry wynosił 2x10 minut.

Zacięte i emocjonujące mecze wyłoniły zwycięzcę, którym okazała się reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Policji w Pile, trzecie - Szkoła Policji w Katowicach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został st. sierż. Artur Magnuszewski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, najlepszym strzelcem - nadkom. Szczepan Górski ze Szkoły Policji w Słupsku, a najlepszym bramkarzem podinsp. Dariusz Pluta ze Szkoły Policji w Katowicach.

Źródło: SP w Pile