Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Rusza konkurs o tytuł „Społecznika Roku 2014”

Zamieszczony Data publikacji 18.06.2014
Jeśli znasz osoby, które aktywnie i skutecznie działają na rzecz innych, na rzecz zmian w społeczności lokalnej lub środowisku, to zgłoś je do VI edycji konkursu o tytuł Społecznika Roku tygodnika Newsweek Polska. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 sierpnia br.

Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje, członkowie Kapituły Konkursu oraz osoby fizyczne (pod warunkiem podania organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji).

Wniosek zgłoszeniowy wraz z regulaminem jest do pobrania na stronie internetowej Akademii Rozwoju Filantropii www.filantropia.org.pl, jak również na stronie www.spolecznikroku.newsweek.pl.

Wnioski z nominacjami można przesyłać do 30 sierpnia 2014 r. (włącznie) na adres spolecznikroku@filantropia.org.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2014 r. Sylwetka i działalność laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika Newsweek Polska.

Konkurs jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację "POMOC SPOŁECZNA SOS" w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla. Jego celem jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w zmaganiu się z różnymi społecznymi problemami, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną.

 
Tagi: konkurs
powrót
drukuj