Informacyjny Serwis Policyjny

Szef MSW z wizytą u małopolskich policjantów

Zamieszczony Data publikacji 22.08.2014
Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, który przebywał z dwudniową wizytą w Małopolsce, spotkał się z kierownictwem małopolskiej Policji, policjantami i pracownikami Policji. Odwiedził też jednostki, w których prowadzone są inwestycje w ramach programu standaryzacji.

Podczas spotkania z małopolskim komendantem wojewódzkim Policji nadinsp. Mariuszem Dąbkiem minister Bartłomiej Sienkiewicz zapoznał się z pracą małopolskich policjantów i prowadzonymi przez nich działaniami na rzecz bezpieczeństwa. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Fabisiak zaprezentował inwestycje realizowane w policyjnych obiektach w Małopolsce, w których finansowo partycypuje ministerstwo.

W Nowym Sączu omówiono kwestie formalne związane z utworzeniem nowego komisariatu i możliwością przejęcia infrastruktury po Straży Granicznej.

Z Nowego Sącza Minister pojechał do Tarnowa, gdzie obejrzał niedawno wyremontowany komisariat Policji Tarnów-Centrum – największy miejski komisariat w powiecie tarnowskim. Położony przy ul. Narutowicza 6 obiekt doczekał się m.in. termomodernizacji, wymiany stolarki okiennej i drzwi, remontu części sanitariatów i korytarzy oraz rozbudowy pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Podczas remontu tego obiektu natrafiono na zabytkowe freski. Dzięki ministerialnej dotacji, datowane na lata 20. XX wieku polichromie ścienne doczekały się renowacji.

 
powrót
drukuj