Informacyjny Serwis Policyjny

Pamięci sierż. Grzegorza Załogi

Zamieszczony Data publikacji 03.10.2014
„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”. Słowa Wisławy Szymborskiej stać się powinny mottem wczorajszej imprezy sportowej, zorganizowanej dla uczczenia pamięci śmiertelnie postrzelonego w trakcie służby policjanta z komendy w Będzinie - sierż. Grzegorza Załogi. Pamięć tragicznie zmarłego policjanta uczcili sportowcy startujący w biegu przełajowym w jego rodzinnej miejscowości Hutki-Kanki. Tradycyjnie grób zmarłego odwiedziła delegacja śląskich policjantów.

Sportowa impreza, mająca rangę ogólnopolskich mistrzostw Policji w biegu przełajowym, wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych. Tegoroczne zmagania na bezdrożach i duktach leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w rodzinnej miejscowości policjanta przyciągnęły rekordową liczbę prawie 400 uczestników. Byli wśród nich reprezentanci Policji, Wojska Polskiego i Straży Granicznej, a także młodzież z klas o profilu policyjnym i wojskowym.

Wczorajszą - jedenastą - edycję sportowych zmagań tradycyjnie już poprzedziło złożenie kwiatów i zapalenie symbolicznego znicza na grobie tragicznie zmarłego policjanta przez przedstawicieli śląskich funkcjonariuszy. Miejsce wiecznego spoczynku sierż. Grzegorza Załogi na cmentarzu parafialnym w miejscowości Chechło odwiedziła delegacja przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Będzinie i Zawierciu. Pamięć sierż. Grzegorza Załogi uczestnicy imprezy sportowej uczcili w trakcie ceremonii zakończenia mistrzostw. Oficjalne wręczenie dyplomów i pucharów dla zwycięzców różnych kategorii zawodów poprzedziło wspomnienie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza o tragicznie zmarłym policjancie.

Zobacz wyniki biegu.

Tagi: uroczystości, sport

powrót
drukuj